Пчеларски портал

Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

Волейболистите с втора победа в Южна Корея. Холандия прегази с 3:0 Бразилия като гост 13.06.2010

България взе втора победа с 3:0 гейма при гостуването на Република Корея във втория кръг на Световната лига по волейбол за мъже. Националите ни записаха 25:22, 25:21, 25:22 за 81 минути.

Първите два гейма българите имаха тотално превъзходство и като печелеха рано преднина завършваха спокойно с победа.

Третата част домакините изненадващо поведоха с 5:0, но нашите стигнаха до обрат веднага след първото техническо прекъсване и излязоха напред с 9:8. При второто вече водеха с 16:14 и запазиха преднината си, за да запишат втора победа с 3:0 гейма.

Най-полезен от българите беше капитанът Владимир Николов с
15 точки (13 от атака, 1 от блокада и 1 ас).

Съставът на победителите: Андрей Жеков 4, Матей Казийски 5, Владимир Николов 15, Виктор Йосифов 6, Тодор Алексиев 11, Николай Николов 6, Теодор Салпаров-либеро 1 (Владислав Иванов, Теодор Тодоров 3, Методи Ананиев 3).

"В този мач имахме доста трудности, особено при посрещането. Отборът на Република Корея показаха израстване спрямо вчерашното си представяне.Сервисът и атаките им бяха по-стабилни, коментира селекционерът на България Силвано Пранди. -
В третия гейм бяхме поставени под напрежение, защото домакините започнаха много силно и поведоха в резултата. Радващото е, че в крайна сметка спечелихме и взехме тези шестточки. Това беше важно за класирането в групата", добави Пранди.

Междувременно Холандия изненада Бразилия като гост и спечели убедително първия мач с 3:0. Така "лалетата" са лидер в групата с пълен актив от 9 точки, без загубен гейм. На второ място се изкачи България със 7 точки (9:6), пред Бразилия с 5 (6:6). Република Корея е без точка (0:12). Тази нощ е вторият мач Бразилия - Холандия.

Източник: standartnews.com

Етикети
волейбол    звезди    Матей Казийски    Пламен Константинов    Спорт    Шампионска Лига