Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

4:3 за Барселона и 3 дузпи в спиращо дъха Ел Класико

4:3 за Барселона и 3 дузпи в спиращо дъха Ел Класико 24.03.2014

Барселона победи Реал Мадрид с 4:3 в спиращо дъха издание на Ел Класико. По този начин каталунците победиха своя голям съперник за втори път през сезона и най-важното – върнаха се с пълни сили в битката за титлата в Примера.

Мачът на „Сантяго Бернабеу“ предложи страхотни емоции на зрителите. Двата отбора направиха великолепен мач с куп положения и пред двете врати и всеки от тях сякаш заслужаваше победата. Съдийските решения обаче като че ли помрачиха радостта от хубави футбол. Главният съдия Ундиано Майенко отсъди три дузпи през второто полувреме като и при трите имаше известни съмнения. При една от тях Серхио Рамос получи и директен червен картон, което се оказа ключово за последвалия натиск на Барса и четвъртия техен гол.

Звездата на Барселона Лионел Меси вкара хеттрик и бе в основата на победата на каталунците с 4:3 в дербито срещу Реал Мадрид на „Сантиаго Бернабеу“.

Меси счупи рекорда на легендата Алфредо ди Стефано за най-много попадения в Ел Класико, но футболистът на Барселона влезе в историята с още едно постижение.

26-годишният футболист на Барселона стана първият играч на каталунците с хеттрик на „Сантиаго Бернабеу”.

Меси подобри и още един рекорд. Той задмина мексиканеца Уго Санчес и вече е на второ място по голове в Примера дивисион. Аржентинецът има 237, Санчес е с 235, а лидер във вечната голмайсторска листа е легендата на Телмо Сара с 251 попадения.