Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

Десета купа от Шампионската лига в ръцете на Реал Мадрид!

Десета купа от Шампионската лига  в ръцете на Реал Мадрид! 25.05.2014

Реал Мадрид обърна Атлетико Мадрид от 0:1 до 4:1 в големия финал на Шампионската лига, в продълженията, и сбъдна голямата си мечта, на целия клуб, и на милионите "бели" фенове по света - да спечели ДЕСЕТАТА титла от най-престижния клубен турнир!

Атлетико откри резултата и водеше до 93-та минута, но Реал изравни в добавеното време, и след това вкара три гола във второто продължение, за да стигне до невероятните 10!

След 12 години пауза, "кралският клуб" си върна короната на №1 в Европа.

Трофеите на Реал в Шампионската лига: 1955–56, 1956–57, 1957–58, 1958–59, 1959–60, 1965–66, 1997–98, 1999–2000, 2001–02, и 2013-14!

Карло Анчелоти става най-титулованият старши треньор в Шампионската лига, в новия й формат, с третата си купа, колкото има само още Боб Пейсли. Анчелоти има общо пет трофея от ШЛ.

Атлетико Мадрид игра на финал за втори път в историята си, след 40 години, и хвърли всички сили до последно, но без голмайстора си Диего Коща, и срещу мощта на Реал, не успя да издържи на 120 минути.

В първите пет минути Реал владееше инициативата и държеше топката пред наказателното поле на Атлетико, но в седмата минута "дюшекчиите" организираха първа интересна атака, и малко не остана на Диего Коща да засече с глава топката в пеналта.

Само три минути по-късно дойде и големият удар за Атлетико, след като Диего Коща не успя да продължи мача. Без да стане ясно дали нещо се е случило с голмайстора на "дюшекчиите", бе извършена смяна, и Адриан се появи вместо него в 9-та минута. Това е и втората най-ранна смяна в историята на европейските финали. Коща бе премереният риск за Симеоне, тъй като бе контузен преди мача, и въпреки опитите да бъде вдигнат за битката, явно нямаше как да продължи.

Когато секундите изтичаха неумолимо за Реал, Серхио Рамос прати мача в продължения с поредния си жизненоважен гол!

Точно преди да започне да тече последната минута от добавените пет към редовните 90, Лука Модрич центрира от корнер, и Рамос с глава засече във вратата на Атлетико! 1:1!

В 110-та минута Гарет Бейл оправда всичките милиони за себе си, като реализира за 2:1!

В 119-та минута Марсело на практика донесе трофея на Реал, като отбеляза от разстояние, с грешка и на Куртоа, за 3:1!

Кристиано Роналдо все пак се разписа във финала, от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него вече в добавените минути на продълженията за 4:1!

Реал Мадрид: 1. Икер Касияс, 15. Даниел Карвахал, 2. Рафаел Варан, 4. Серхио Рамос, 5. Фабио Коентрао (Марсело 59), 19. Лука Модрич, 6. Сами Кедира (Иско 59), 22. Анхел ди Мария, 11. Гарет Бейл, 9. Карим Бензема (Мората 79), 7. Кристиано Роналдо.

Атлетико Мадрид: 13. Тибо Куртоа, 20. Хуанфран, 23. Жоао Миранда, 2. Диего Годин, 3. Филипе Луис (Алдервейрелд 83), 6. Коке, 14. Габи, 5. Тиаго Мендеш, 8. Раул Гарсия (Соса 66), 19. Диего Коща (Адриан 9) 9. Давид Вия.