Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

Лудогорец с историческа победа в Шампионска лига

Лудогорец с историческа победа в Шампионска лига 23.10.2014

Лудогорец продължава да пише историята на българския клубен футбол. Разградчани се превърнаха в първия български отбор, записал победа в Шампионската лига. Лудогорец тотално надигра Базел, който повече от 70 минути бе с човек по-малко и заслужено спечели с минималното 1:0. Българският шампион изстрада своята победа с гол на Йордан Минев във втората минута на добавеното време на срещата.

Най-опасното положение в първите минути на срещата бе пред вратата на Базел. Фабио Ешпиньо центрира от фаул в 17-та минута в наказателното поле на гостите, където Марселиньо засече топката с глава, но Томаш Вацлик демонстрира добър рефлекс и спаси.

Базел остана с човек по-малко в 18-та минута, след като Серей Дие бе изгонен с директен червен картон от съдията Дениз Айтекин. Дие се сблъска с Козмин Моци, след което стъпи върху крака на румънския футболист.

Йордан Минев отбеляза победния гол във втората минута на добавеното време на мача. Той стреля от около 20 метра, топката тупна коварно, излъга Томаш Вацлик и влетя във вратата му.

Така Лудогорец постигна първа историческа победа в груповата фаза на Шампионска лига.