Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

Ювентус се изправя срещу Барселона на финала в Шампионска лига

Ювентус се изправя срещу Барселона на финала в Шампионска лига 14.05.2015

Ювентус ще играе срещу Барселона във финала на Шампионската лига тази година, на 6 юни в Берлин. Юве направи 1:1 срещу Реал в Мадрид, и след победата с 2:1 у дома, се класира за битката за трофея. Това е осми финал за италианския гранд, който за последно бе на него през 2003-та година.

Мачът на "Сантяго Бернабеу" започна с две бързи възможности пред двете врати, първата за Гарет Бейл, а от другата страна - за Карлос Тевес.

В петата минута Карим Бензема показа класа, и отигра добре в пеналта, преди да шутира неточно. В 11-та минута Кристиано Роналдо отправи страхотен пряк свободен удар, но топката рикошира и излезе на педя над напречната греда.

Артуро Видал бе изпуснат на отлична позиция в наказателното поле на домакините в 13-та минута, но Икер Касияс спаси удара му. С наближаването на 20-та минута, ударите на Реал ставаха по-сериозни, и първо Бензема и Роналдо не се намериха навреме, а след това и Бейл отказан от Буфон.

В 22-та минута Киелини повали Хамес в наказателното поле, и Йонас Ериксон посочи бялата точка. Кристиано Роналдо за пореден път се изравни с Лионел Меси в голмайсторското чело, като реализира дузпата, 1:0.

Попадението бе под номер 307 за Роналдо за Реал във всички състезания, с което той изравни Алфредо Ди Стефано на второ място във вечната ранглиста. Пред тях е единствено Раул, с 323. Освен това, Роналдо се превърна в единственият футболист в историята на Шампионската лига, реализирал 10 и повече гола в четири сезона.

Роналдо пропусна да увеличи още сметката си в 29-та минута, когато предпочете да търси подаване към Иско, вместо сам да шутира. Буфон спаси още един опасен удар две минути по-късно, но Реал продължаваше да натиска, а Ювентус да търси контраатаки.

В минутите след 30-та, гостите започнаха по-често да поглеждат към вратата на Икер Касияс, а Реал прие малко играта в своята половина. В заключителните минути домакините отново тръгнаха в предни позиции, но ударите на Роналдо и Бензема не намериха целта.

Клаудио Маркизио отправи бомбен шут към Касияс за начало на второто полувреме, но топката излезе в аут.

В 57-та минута, първата голяма грешка на Реал в защита се оказа фатална, и отново, и отново, кадърът на "кралския" клуб Алваро Мората я наказа. Погба свали с глава топката в пеналта, а там Серхио Рамос покри засадата, за да шутира Мората точно между няколко футболисти.

Един от лидерите на Ювентус Карлос Тевес сподели след класирането на тима за финала в Шампионската лига, че сънародникът му Лионел Меси е „играч от друга планета“, но няма търпение да се изправи срещу Барселона в спор за титлата. Финалът на Шампионската лига ще се играе на 6-и юни в Берлин.

Ювентус отстрани Реал Мадрид, а Барселона на Лео Меси се справи с Байерн Мюнхен в полуфиналите.

„Меси е най-добрият играч в света и дори в полуфиналите направи луди неща. Той е играч от друга планета. Никога не съм имал проблеми с него“, сподели Карлос Тевес пред Sky.