Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

България се класира за четвъртфиналите на Евроволей 2015

България се класира за четвъртфиналите на Евроволей 2015 12.10.2015

България победи Холандия с 3:2 гейма (29:27, 20:25, 28:26, 23:25, 17:15) в невероятно драматичен двубой, изпълнен с изключителни обрати и инфарктни ситуации, в който "лъвовете" със сигурност не демонстрираха най-доброто си ниво, но за сметка на това отново показаха непремирим дух и воля за победа.

По този начин България записа трета победа от три мача в груповата фаза и зае първо място в крайното класиране, с което си осигури директно класиране на четвъртфинал.

Там съперник на "лъвовете" ще бъде победителят от плейофния двубой Германия - Белгия, който е във вторник.

Съставите на двата отбора:

България: Георги Братоев, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров (Мирослав Градинаров, Владислав Иванов, Станислав Петков, Любомир Агонцев)

Холандия: Нимир Абдел-Азиз, Яспер Дифенбах, Йероен Раувердинк, Дик Коой, Йоханес Бьонте и либеро Гайс Йорна (Роберт Андринга, Яник ван Харскамп, Нийлс Клапвайк, Томас Коелвайн)