Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

Феновете и съдбата обърнаха гръб на сиротния Ливърпул

Феновете и съдбата обърнаха гръб на сиротния Ливърпул 6.02.2016

Без приетия в болница Юрген Клоп Ливърпул преживя поредно разочарование във Висшата лига, като в 25-ия кръг изпусна спечелен мач и завърши 2:2 срещу Съндърланд. Осем минути преди края на срещата "червените" водеха с 2:0 и въпреки всичко допуснаха две попадения в мрежата си. Всичко за тях се преобърна с настъпването на 77-ата минута, когато голяма част от феновете изпълниха заканата си и започнаха да напускат "Анфийлд" като знак на протест срещу увеличените цени на билетите.

Болшинството от тях видяха един много силен мач за Роберто Фирмино, който вкара първия гол и асистира на Адам Лалана за другия. Воденият от Желко Бувац тим обаче капитулира в заключителните 10 минути, когато инкасира много леки попадения в мрежата си, дело на Адам Джонсън и Джърмейн Дефоу.

Солидна част от привържениците на Ливърпул удържаха на думата, която дадоха преди домакинството срещу Съндърланд (2:2), и напуснаха "Анфийлд" доста преди последния съдийски сигнал.

При началото 76-ата минута от трибуните зазвуча химна на клуба, който по традиция се изпълнява в последните минути на мачовете. След като завършиха изпълнението, привържениците търпеливо изчакаха да изтече и 77-ата минута, след което поеха дружно към изходите.

Мнозина от тях придружиха действията си и с издигането на протестни банери против несправедливото според тях поскъпване в цените на билетите.

Любопитното е, че до този епизод Ливърпул водеше с 2:0 в резултата, а след постъпката на привържениците започна възхода в редиците на Съндърланд. Възпитаниците на Сам Алърдайс се добраха до точката с два гола в заключителните 10 минути.

1 Лестър Сити                 25   47 – 27 20 53

2 Тотнъм Хотспър           25 45 – 19 26 48

3 Манчестър Сити           25 47 – 26 21 47

4 Арсенал                      24 37 – 22 15 45

5 Манчестър Юнайтед    24 31 – 21 10 40

6 Уест Хям Юнайтед       24 38 – 28 10 39

7 Евертън                      25 46 – 34 12 35

8 Ливърпул                   25 32 – 36 -4 35